I couldn't imaging spending $20 for 2 weeks of food... It's gotta be about 99% Ramen.
I generally spend $125-175 depending on what we eat and if we go out (that's for 2 adults). We don't exactly eat like royalty, either. I'd imagine if we were to eat properly balanced meals, 3 meals per day, that price would triple.
I generally spend $125-175 depending on what we eat and if we go out (that's for 2 adults). We don't exactly eat like royalty, either. I'd imagine if we were to eat properly balanced meals, 3 meals per day, that price would triple.